در منطق ساخت پروفیل های ترمال بریک، گاهی به دلایل مختلف از تیغه هایPVC به جاي پلی آمید استفاده می شود. انواع تیغه های عایق PVC ، مقاومت حرارتی و برودتی کمتری نسبت به تیغه های پلی آمید دارند. (70+ / 40-) به همين دلیل جایگزینی این نوارها با پلی آمید، تنها در صورتی می تواند منطقی باشد که از سایدهای پروفیل رنگ شده برای دوخت استفاده نماییم.چرا که امکان تغییر شکل و ذوب شدن این نوارها در معرض دمای بالای کوره پخت رنگ بسیار بالاست، و البته دلیل ترجیح آنها جهت جایگزینی با پلی آمید، قیمت مقرون به صرفه تر آن نسبت به پلی آمید است.

PVC-web

تيغه های PVC در مقاطع مختلف با توجه به طراحی های خاص پروفیل های پنجره و نما تولید می شوند.به دلیل عدم امکان قرارگیری این عایق ها در کوره رنگ، مصرف آنها در نمای ساختمان به مراتب بیشتر از درب و پنجره دو جداره است.این در حالیست که با توجه به امکان دفرماسیون این مواد در مدت زمان طولانی بر روی ساختمان، همچنان بر مزایای استفاده از پلی آمید به جای PVC تاكيد می شود.

شرایط نگهداری تیغه های عایق PVC

تیغه های PVCشرایط نگهداری متفاوتی نسبت به تیغه های عایق پلی آمید دارند. انبارداری ، بارگیری، حمل، و تخلیه این نوع کالا به دلیل تغییرپذیرتر بودن مواد آن، دقت و حساسیت بیشتری می طلبد، و بایستی تا زمان نصب آن بر روی پروفیل های پنجره یا نما، از قرار دادن آنها در معرض نور مستقیم خورشید و یا دمای بسیار پایین، ضربه، حالت دهی، … جلوگیری کرد.پس از اتصال بر روی پروفیل، امکان دفرماسیون این نوارها به مراتب کمتر می شود.اما از نظر  اطمینان و کیفیت پنجره نهایی، هرگز نمی توان آن را با پلی آمید در یک رده قرار داد.

بازگشت به بالا